About

2022. október 16., vasárnap

Jozef Karika - Félelem

Minden félelemnek megvan a maga frekvenciája, amelyre rá lehet hangolódni, mint egy rádióadóra.
Hát az első - azaz általam elsőként olvasott Karika könyv, a Hasadék, jobban ráhangolódott a félelem frekvenciámra mint ez, egész egyszerűen azért, mert ott a "gonosz" egyszerűen megfoghatatlan volt. 
Nem volt alakja, formája, csak a találgatások, és a találgatások is inkább vittek a párhuzamos univerzumok, féreglyukak felé, mint egy konkrét testet öltött lény felé. 
Itt sokkal megfoghatóbbnak éreztem, nagyjából úgy képzeltem el a "gonoszt" mint a Jetit. 
Nagy és erős, és mindig a leghidegebb időszakokban jelenik meg. 

2022. október 13., csütörtök

Jean Hanff Korelitz - A cselekmény

Kiolvastam Jean Hanff Korelitz új regényét, mivel a „Tudhattad volna” is nagyon tetszett.


Elég lassan indult be, és végig szépen lassan csepegtek az infórmációk, de a végén volt egy nagyobb csavar, ami rendesen meglepett.

A könyv egyébként kb 400 oldal, de eléggé apró betűs, így azért bőven van mit olvasni. Nehezen nyitható, ami eléggé zavaró, konkrétan szét kellett feszítenem, de ez valami kiadói sajátosság a Gabonál, volt benne több elgépelés is, ettől függetlenül azért az olvasói élményt ez nem rombolta.

2022. október 8., szombat

Blanka Lipińska - Az a nap (365 dni 2)

Neked köszönhetem, hogy minden reggel azért ébredek fel, hogy éljek, és nem csak azért, hogy létezzek. "

Az első rész olyan is-is volt nálam, tetszett is meg nem is, a második pedig határozottan nem. 
Azért kezdtem el olvasni, mert még kb két évvel ezelőtt faltam a romantikus könyveket, azóta meg egyszerűen sosincs kedvem hozzájuk. 
Igaz ez inkább erotikus, de ott volt az is, hogy a film nagyon nem tetszett, és több helyen olvastam, hogy a könyvben teljesen máshogy alakulnak a dolgok, más a sorrend, stb. 
Úgyhogy gondoltam miért ne, és hát befejezem, annak ellenére, hogy a második rész problémás volt, mert mostmár hajt a kíváncsiság. 

Edgar Allan Poe - Fekete macska

 "A leghidegebb szívben is vannak húrok, amelyeket nem lehet anélkül érinteni, hogy érzést ne keltsenek."

Fú, az az első olvasmányom Poe-tól, és nem tudom eldönteni igazán, hogy tetszett vagy nem. 
5 novella található ebben a kis zsebkönyvben, és én néztem el mert horrora számítottam, de jócskán volt benne krimi, az is a régimódi krimi, olyan Agatha Christie féle, amivel egyszerűen nem tudok megbarátkozni. 
Agatha Christie-nek is 1-2 olyan műve van ami tetszett, de többségében halálra unom, nagyjából itt is ez volt. 
Az persze egyértelmű, hogy Poe nagyon jól ír, értékeltem a stílusát, csak valahogy a történetek nem fogtak meg. 

2022. október 6., csütörtök

Novemberi kívánságlista/1

 

Sziasztok!

Gondoltam lassan itt az ideje valami könyvmoly tartalomnak. 
Azon felül, hogy végre újra elkapott az "olvasási láz" azért kihagytam 2-3 hónapot, amit nehéz bepótolni, mert rengeteg a friss megjelenés.
Októberre már kimaxoltam a listát, hogy miket szeretnék beszerezni, és elolvasni, ezeket már instán megtaláljátok, na de nézzük mi az ami novemberben tbr listás. 

2022. október 5., szerda

Jozef Karika -A hasadék

 "Amit a szem nem lát, az a szívnek nem fáj."

Az egyik legjobb misztikus thriller amit valaha olvastam, mindezt tetőzi, hogy már - már "igaz" sztori. Vagyis kitudja... 
Ugyanis elvileg, az írót első regénye megjelenése után, egy titokzatos idegen kereste meg, aki elakarta mesélni neki a történetét. Jozef pedig semmi mást nem tett, mint az idegen történetéből regényt írt.
És hogy mindez igaz-e? Azon múlik, hogy szkeptikus vagy, vagy sem. De az biztos, hogy elgondolkodtató. 
Nem szellem sztori, nem gyilkosságok tömkelege, hanem egy kicsit inkább a fizika rejtelmeivel játszadozhatunk el, egy Tribecs-túra keretein belül.

Egy erdő, ahová öten indultok, vagy négyen? vagy hárman mentetek? Ahol a csendnek szeme van, és csigaház, meg amúgy is, ki vagy te és ki vagyok én?
Brutálisan jó volt. 😃
A hasadék eredeti kiadása óriási visszhangot keltett, az utóbbi évtizedek legnépszerűbb szlovák regénye lett, és az irodalom határait túllépve popkulturális jelenséggé vált.

2022. október 2., vasárnap

Blanka Lipińska-365 nap

Amint kioldozol, akkora sallert keverek le neked, hogy szedegetheted majd a gengszter fogazatodat a padlóról – fogadkoztam továbbra is lengyelül."

Elég sokáig kerültem az erotikus regényeket, romantikus is ritkán akad a horgomra, a 365 nap pedig annyira nem tetszett filmben, hogy fogalmam sincs, hogyan jutott eszembe megvenni a trilógiát. 
Végül nem bántam meg, az első rész után el kell mondanom, hogy sokkal jobb mint a film, sok dolog másképp van, perverz, beteg, de közben vicces és romantikus, és természetesen rengeteg benne a szexjelenet.
Néha inkább leraknám, mert azért akad vele probléma... 


2022. szeptember 22., csütörtök

Paula Hawkins - Vakfolt

 "Amikor először meglátta a sziklaszirti házat, Edie azt mondta, úgy néz ki, mint egy nyilvános vécé."

Jack Ketchum regénye után megfogadtam, hogy belekezdek valami végtelenül egyszerű erotikus regénybe, de megláttam Paula Hawkins új könyvét, ami a Quick Reads-nek köszönhetően jutott el hozzánk, és nem tudtam ellenálni neki. Az egyik kedvenc íróm a thriller kategóriában, és aki nem ismeri túl jól, szerintem a "A lány a vonaton" annak is ismerős lesz.
Elég rövid kis történet ez a maga 128 oldalával, viszont ennek ellenére engem nagyon lekötött, beültem egy kád forró vízbe munka után, és le is daráltam. :)



Jack Ketchum- A szomszéd lány

A bukás előtt elmúlik a büszkeség."

Régóta halogatom ezt a regényt, pedig molyon 90%-ot teljesített, mindenki úgy véleményezte, hogy "brutális" "nem tudtam aludni" "nagyon megviselt" 
Eddig egyetlen egy könyvre tudtam azt mondani, hogy megviselt - természetesen romantikus műfajban több is, de thrillerben kevés - ez pedig Sarah Pinborough-Ha addig élek is c. sztorija volt. Na azt hiszem ez, még picit azon is túl tett. 


2022. június 15., szerda

Stephen King - Később

"Megmondom én, mi a legrosszabb abban, amikor az ember felnő: hogy elhallgat."

Ha most megkellene mondanom, cím nélkül, hogy ezt a könyvet ki írta, nem tudnám. Nem volt számomra olyan tipikus King, viszont tetszett. 
A horrortól szerintem messze áll, de azért érdemes elolvasni. 
A borító nagyon tetszik, a fülszövegből pedig már sejthetjük, hogy szellemekkel, holtakkal, démonokkal lesz dolgunk. 
A főszerepben pedig a kicsi Jamie, aki egy adottságnak köszönhetően, megkell, hogy bírkózzon a túlvilággal.






2022. április 7., csütörtök

Elena Ferrante - Amikor elhagytak

 "A dolog lehangolt. Lám, hát ez vár rám, töprengtem. Az efféle esték. Megjelenni idegen emberek otthonában, homlokomon a billog: ez a nő új életet akar kezdeni."

Csalódott vagyok. 

Azt hittem ez lesz az első könyv amit 1 csillagra értékelek, de ez végül a befejezés miatt megváltozott bennem.

Így is csak 2,5 csillagot adtam rá, szerintem nem is volt sosem példa arra, hogy ennyire leértékeljek egy könyvet. Nem azért tettem mert annyira rossz volt, egyszerűen kicsapta nálam a biztosítékot, de olyan szinten, hogy földhöz akartam vágni, csak azért nem tettem meg, mert el kell adni, és sebzetten kevesebbet érne. Emlékszem rá milyen volt amikor elveszítettem valakit...


2022. április 5., kedd

Cecelia Ahem - Szeplők

 "Mindenki arra az öt emberre hasonlít a leginkább, akikkel a legtöbb időt tölti."

Ez a könyv megváltoztatott bennem valamit. Megint, megint egy olyan pillanat, amire azt mondom, hogy igen, ezért KELL olvasni.
Mindenki arra az öt emberre hasonlít a leginkább, akikkel a legtöbb időt tölti. Egy elmélet, ami megragad az ember fejében.
Valószínű amikor elgondolkodunk az 5 emberen, talán rájövünk arra, hogy nem a megfelelő emberekkel vesszük körül magunkat, és arra is, hogy olyan emberekkel szeretnénk lenni, akik sosem fognak megfelelően értékelni minket, miközben nem tulajdonítunk jelentős figyelmet azoknak, akik igazi gyémántként ragyoghatnának minket körül.


2022. március 31., csütörtök

Murakami Haruki - Egyes szám első személy

"Módszeres, tudatos olvasónak ugyan nem nevezhettem magamat, de az a fajta voltam, aki képtelen mit kezdeni az idejével, ha nem olvashat."


Mennyire elgondolkodtatott ez az idézet.

Nem tudom, hogy módszeres, tudatos olvasónak mondhatom e magam, azt viszont biztosan tudom, hogy nem tudnék mit kezdeni az időmmel, ha nem olvashatnék. 
Pontosan ezért ennyire nehéz most a külföldre költözésem gondolata, amennyire várom, pontosan annyi lemondással is jár számomra, mégis hiszek benne, hogy egy új és egészen más élet kezdete lesz. 
De itt kell hagynom a könyveimet, és talán sokáig nem fogok tudni magyar könyveket olvasni, mármint papírformában. Az instagrammomat tervezem előre elkészíteni, legalább 50-100 képet megcsinálni, hiszen annak gondolata, hogy azt is elngedjem, jelenleg elképzelhetetlen. Na de térjünk rá erre a könyvre. :) 

2022. március 30., szerda

Min Jin Lee - Pacsinkó

 " Boldogan kitépte volna magát az otthoni földből, hogy lássa a világot vele, és lám, most látni kénytelen – nélküle."

Azt hiszem a Pachinko volt a legjobb választás az idei évben, és pont akkor sikerült befejezni amikor a sorozat kijött. 
Természetesen most sem bírtam ki, hogy ne gondoljak arra, hogy "hé, ez a könyvben nem így volt!" de azt hiszem ez velejárója annak, ha először elolvasol valamit mielőtt megnéznéd. 
Minden könyv ad valamit, ez a könyv, pedig megmutatta azt, hogy sokak élete csak szenvedés, és kőkemény munka, de mindennel amit teszel talán előrébb juthat az, akit hátrahagysz. 
Mégegy kérdés, ami felmerült. Vajon megéri a büszkeséget választani a szerelem helyett? Vajon hogyan alakult volna Sunja élete, ha másképp dönt? 

2022. március 25., péntek

Margaret Atwood - Rendbomlás

Imádtam az érzést, hogy szabadon kószálok a sötétben – hogy láthatatlan vagyok, ismeretlen, potenciálisan rémisztő, pedig közben alatta végig ott rejtőzik az én ártalmatlan, hétköznapi, kötelességtudó énem."

Mostanában nagyon kifogom a lélektani regényeket, sokszor nem direkt. Csak egyszer olvastam Atwoodtól, ez pedig a Szolgálólány meséje volt ami ügye egy disztópikus történet, elég izgalmas volt számomra. 
Itt nem tudtam mire számítsak, de úgy voltam vele, hogy novella, több rövid sztori, egyik - másik biztos tetszeni fog, hiszen elismerem az írónő tehetségét. 
Nos ez teljesen más volt, mint a szolgálólány meséje, minden ponton. 




Laura Imai Messina - Amit a szélre bízunk

 "Bár az idő telik, annak emléke, akit szerettünk, nem öregszik. Csak mi öregszünk."

Újabb japán téma, mivel pár bejegyzéssel ezelőtt írtam, hogy szeretnék ismerkedni a témával. 
Nem Japán író - de japán helyszín, méghozzá igaz történet alapján. 
A cím nagyon tetszik, a fülszöveg szintén, a borító is nagyon kecsegtető. 
Kb 300 oldal, egynapos olvasmány, tökéletesnek tartottam, úgyhogy be is szereztem. 





Sarah Pearse - Szanatórium

 Ki nem szokott eltűnődni: mi lett volna, ha más irányt vesz az életem?

Nagyon sok helyen láttam a szanatóriumot és mivel még nem olvastam az írótól, arra gondoltam, miért ne? 
A fülszöveg tetszett, a téma tetszett, a borító is tetszett, és az egész könyvnek volt valamiféle borús hangulata, így megjelenéstől számítva elég hamar beszereztem, és neki is kezdtem. 
A kiadót is nagyon szeretem, a legjobb thrillerek innen szoktak kikerülni, szóval szinte biztosra vettem, hogy nekem ez nagyon tetszeni fog. 
A svájci alpokba pedig szívesen elmennék, akkor is, ha jelenleg ez csak képzeletben megvalósítható... 


Guillaume Musso - Ott leszel?

 Tudod, ha valaki egyszer belopja magát a szívedbe, az örökre ottmarad..

Amikor megtudtam, hogy ez a Musso regény is megjelenik új borítóval, már tudtam, hogy szinte azonnal elfogom olvasni. 
Elvileg 4 könyv is érkezik tőle idén, amiket nagyon várok, mert az egyik kedvenc íróm lett az elmúlt 2 év alatt. 
Egyik regényét olvastam a másik után, mostmár ott tartok, hogy talán csak 1-2 könyve van amit még nem végeztem ki. 
Imádom ezt az egységes, letisztult design-t. 
Illetve a fülszöveg azt súgta, ez egy szerelmes, időutazós sztori, ami nem jött rosszul, mert az előző is időutazós olvasmány volt, úgyhogy benne voltam a témában. 

Kavagucsi Tosikadzu - Mielőtt a kávé kihűl

 "Ha tehát a szék megváltoztathatja valakinek a szívét, a dolog máris elérte célját."

Ez volt az első japán könyv amit olvastam, eddig nem foglalkoztam a keleti kultúrával. Nem volt vele gondom, egyszerűen nagyon más mint amihez én szokva vagyok. 
De gondoltam, hogy itt az ideje nyitni Japán felé is. 
Először animációkkal kezdtem, filmekkel, mert ezektől régen mindig rosszul voltam, de ahogy telik az idő, én is egyre nyitottabb leszek, és bár most sem értem, miért van ekkora Japán őrület hazánkban, be kell vallanom tudnak ők jót alkotni ha akarnak. 
Főleg a horror terén tartottam eddig néhány ötletüket kimagaslónak, most megpróbálkoztam egy totál más kategórával, ami övezi a másik dolgot is amit nem szeretek, ez pedig a próza. 

5 dolog amitől nekem egy könyv biztos telitalálat!

 

Sziasztok!

Sok bejegyzéssel elvagyok maradva de annyira rég volt könyvmoly zóna poszt, hogy gondoltam, most inkább valami ilyesmit hozok!
Mostmár kezdem kiismerni magam a könyvek terén, és van némi rálátásom arra, mi az amit ha az író bevet, akkor tuti telitalálat lesz az egész sztori!

Ha nektek is vannak hasonló dolgok akkor nyugodtan írjátok meg kommentben! :) 

Romantika a férfi szemszögéből

Ha egy férfi ír romantikus könyvet azt tuti, hogy szívesen olvasom. Mostanában kerülöm a romantikát, ennek több oka is van, és az egyik az, hogy végtelenül unom a tipikus, gazdag, izmos, minden nő őt akarja, üzletember, maffiózó, rosszfiú - beleszeret az egyszerű lányba sémát. Ne értsétek félre, én tudom, hogy miért olvasnak a nők ilyet szívesen, hiszen egyszerűnek tűnik a gondolat, hogy megvan az anyagi alap, illetve, hogy nekünk sikerült "megszelíditeni" a rosszfiút, de én már "kinőttem" ebből, és ezen a szinten szeretek a realitás talaján maradni. 
Éppen ezért szeretem a férfiak által írt romantikus regényeket, mert ezek mindig életszerűbbek, olyan karakterekkel akiknek egyformán vannak hibáik, vagy anyagi gondjaik, mégis egymásba szeretnek. Persze, nők is szoktak ilyet írni, de sokkal ritkábban. 
Ezért nagy kedvencem például Nicholas Sparks.

Kiragadható idézetek / szép gondolatok

Nagyon szeretem, ha egy regény tartalmaz olyan gondolatokat, amiket az életben is fel lehet használni. 
Kiragadható dolgokat, idézeteket, a karakterek által megélt tapasztalatokat.

Ezen a téren Guillaume Musso a kedvencem, aki maga is mindig rejt ilyen okosságokat a könyveibe, és még a fejezetek elejére is biggyeszt mások idézeteiből. 

Plot twist - azaz a csavar

Bármilyen műfajról legyen szó, ha megtud lepni, akkor nyert ügye van. 
Egy thrillerben elengedhetetlen, hogy kattogjak rajta, egy kriminél szintén. 
Szeretem amikor az író úgy irányítja a szálakat, hogy a végén én csak fogom a fejem, hogy mégis, ez hogyan nem jutott eszembe. 

Humor

Szeretem a komor hangolatú könyveket, de legalább ennyire szeretem azt is, amikor megtud nevettetni. 

Egy jókor - jó helyen megjelenő vicc, minden könyvnek fűszert ad.

Kiépített világ

 Azok akik sokra vitték, mindig kialakítottak egy világot a karektereiknek, akkor is ha ez jelentett + 200 oldalt. 
Olvastam már olyan könyvet, ahol a cselekménnyel nem volt probléma, de nem tudtam, hogy hol játszódik, mi van körülötte, így egyszerűen nem tudtam belemerülni, nem tudtam oda képzelni magam. Nekem az kevés, hogy Larnaca terén leültünk. 
Milyen idő volt? Mit láttatok? Én is látni szeretném. Ugyanakkor az sem jó, ha túl részletes, ami elvonja a figyelmet a cselekményről - ez pl King-nél elég gyakori, de mégis működik, hiszen mindenki ismeri a nevét.


2022. március 9., szerda

LANA POPOVIC - VÉRES GRÓFNŐ

 "Azt mondják, amilyen az ég az esküvőn, olyan lesz a házasság is. Még anyám is hisz ebben, bár ő megveti az együgyűek babonáit."

Nagyon meglepett mennyire kevesen olvasták ezt  a könyvet, mitöbb le is értékelték, szóval nagyon meg kell írnom most mindezt, mert remélem valakinek ez a bejegyzés lesz az, ami miatt esélyt ad neki. 
Megéri! 
Már a borító is nagyon tetszett, természetesen szinte azonnal beszereztem, aztán állt a polcomon, mert valahogy sosem kaptam hozzá kedvet. De egy időre elegem volt a thriller - krimi kombókból, viszont a romantikus könyveket az utóbbi időben nagy ívben kerülöm, ezért maradtam a sötét hangulatnál, és mivel olyan kis rövid, megpróbálkoztam vele. 

PAULA HAWKINS - A VÍZ MÉLYÉN

"Gyakran martál így belém; a kegyetlenség mindig jól ment neked."

Paula Hawkins előző könyvét (A lány a vonaton) nagyon szerettem, a filmet is, így nagy elvárásokkal álltam neki a következő regényének. 
Ennek ellenére mégis sokáig állt a polcomon, egyszer belekeztem 1-2 éve, aztán valahogy annyiban maradt. 
Úgy gondoltam itt az ideje kiolvasni, hiszen ha egy írót megkedvelek, akkor szeretem az összes regényét magam mögött tudni. 
Azt tudtam, hogy sokan leértékelték, de ez sosem vette el még a kedvem semmitől. 
Az alapsztori pedig érdekesnek tűnt, így múlthónapban ez volt a buszos olvasmányom egyike. 

2022. február 12., szombat

JOE HILL - FEKETE TELEFON

" Őt ölte meg először – mert szerette. " 

Hú. Azt hiszem elgondolkodtató idézettel indítottam ezt a bejegyzést.
Mindig az öl meg minket, akit szeretünk - nemde? Vagy akik valaha szerettek minket. Vagy azt hittük, hogy szerettek minket. 
Na de... A novellás kötet 15 ZSENIÁLIS sztorit tartalmaz, és számomra csak az volt meglepő, hogy bár a címét a fekete telefonról kapta, illetve a mozifilm is ebből készül, pont ez annyira rövid volt, hogy őszintén szólva már a film előzetes többről szólt, mint maga a full novella. 
Ettől még egyszerűen imádtam, és igen, végre volt benne több olyan rész is, ahol komolyan elborzadtam. 

2022. február 6., vasárnap

PAULA HAWKINS - LASSAN IZZÓ TŰZ

"Sérült portéka, furabogár – ki tudja, mi zajlik azok mögött a szép szemek mögött?"


Azért ezt az idézetet választottam,  mert ez valami olyasmi, amin én nap mint nap elgondolkodom. Tudom, hogy minden ember más, ahogyan azt is, hogy mindenkinek megvan a maga kudarca, problémái, nehézségei. Talán az teszi nehézzé a kommunikációt ezzel kapcsolatban, hogy bár megérthetjük egymás gondjait, de nem tudjuk őket átérezni, átélni, hiszen kevesen vagyunk képesek magunkat a másik helyzetébe képzelni. Az biztos, hogy azt, hogy kik vagyunk mi, azok a történések határozzák meg, amin életünkben keresztülmegyünk, és az, ahogyan erre reagálunk. Van egy alap természetünk is persze, ami hozzájárul az összképhez.

2022. január 18., kedd

ALDOUS HUXLEY - SZÉP ÚJ VILÁG

 "Ha az ember eltér az átlagtól, akkor magányra van kárhoztatva."

Huxley 1932-ben írt regénye 2540-be kalauzol el minket, egy olyan társadalomba, ahol az emberi értékek, mindaz ami minket emberré tesz, már nem mérvadóak. 
Nincs művészet, hogyan is lenne, és miről is lenne, hiszen nincs szerelem, nincsenek önálló gondolatok, minden problémára pedig ott a megfelelő kondicionálás, és a drogok. (Szóma) 
Több dolog ma már nem állná meg a helyét abban az elképzelésben, ahogy Huxley megírta, mégis be kell látni, hogy nem esett messze mindattól, ami szerintem várhat ránk, ha a világ ebben a mederben halad tovább.
 

KISS EDINA - ÉTERTÁNC

"Megbocsátani könnyű.Az nehéz, ami utána jön.Az új valóság."


Talán még október környékén érkezett meg hozzám Kiss Edina új novellás kötete, az Étertánc, aminek iszonyatosan örültem, egyszerűen imádom. 
Meseszép zöld masnival érkezett, az előző ugyanilyen kék design-t kapott, és egyszerűen annyira imádom ezt a letisztultságot, ami mégis sugall, és hozzáad. 
Egyből a természetanyát láttam ezen a képen, nem is esik messzi tőle, hiszen azt éreztem az új novellás kötetnél, hogy a nőiesség igen nagy szerepet kap. 

JOJO MOYES - AZ UTOLSÓ SZERELMES LEVÉL

 "Én már régen megtanultam, hogy a mi lett volna, ha nagyon-nagyon veszélyes játék."

Jojo Moyes megint akkorát alakított ezzel a regénnyel, hogy ismét a kedvenceim közé avanzsálta magát. 
Ha romantika, akkor nekem évek óta a "Mielőtt megismertelek" volt a kedvenc, pontosan azért, mert Moyes nem fél életszerűvé tenni a könyveit, akkor sem, ha ezzel nem garantálja a tökéletes happy end sztorit. 
Először a filmet láttam, aztán jött a könyv. 
A film is szinte tökéletesen adta vissza a regényt, de olvasni azért jobb volt.
Pont egy olyan szituációban olvastam, amikor szerettem volna hinni, hogy az idő vasfoga nem tűnteti el azt a szeretetet, amit sikerült kialakítanunk a másikban. 

STEPHEN KING - GWENDY ÉS A VARÁZSDOBOZ

Castle Rock városából három úton lehet feljutni Castle View-ba: a 117-es úton, a Pleasant Roadon és az Öngyilkosok lépcsőjén."

Nagyon örültem amikor láttam, hogy megjelent a Gwendy és a varázsdoboz normál változatban is, mivel először zsebkönyvként dobta piacra a kiadó. 
Mostanában egyre több King könyv érkezik, ha jól tudom, a régóta nem kapható regények is hamarosan újra megjelennek, és ezzel véget vethetünk a ritka példányokon nyerészkedő brigádnak. :D 
A borító szintén nagyon vibráló és színes, ez mostanában jellemző az újonnan érkező King könyvekre, ami számomra furcsa, hiszen minden regény elvont, sötét - de ettől függetlenül tetszik ez a kivitelezés.